klub
členské osobné čísla
plemená v bks
chov
výstavy
klubové šampionáty
podmienky udelenia titulov
Junioršampióni BKS
Šampióni BKS
Grandšampióni BKS
Veteránšampióni BKS
klubové súťaže
top pes, sučka a CHS roka
archív výsledkov
pravidlá súťaže
bodové tabuľky
top člen BKS
ostatné...
logo

počet návštev

 

 
(c) by bks

Prvá slovenská tanečnica v Bichonklube - Elinka


Členovia Bichon klubu Slovensko nás asi poznajú z výstav, niektorí vedia, že sa s mojou sučkou Elinkou  (JCh. Chita Van-El best of cotton) venujeme psiemu športu známemu ako Dogdancing - Tanec so psom. Elinka je mladá iba dva a pol ročná sučka plemena Coton de Tuléar - Bavlnka. Je mojím prvým psom a je zároveň prvou tanečnicou medzi slovenskými Cotonmi a zrejme aj prvou tanečnicou v BichonKlube. V tomto roku 2011, ktorý sa ešte nekončí, sme mali doteraz 14 tanečných vystúpení na rôznych miestach a príležitostiach napríklad na výstavách zvierat, na besedách v škôlkach a základných školách, na akciách organizovaných UVP. Prvého októbra na na západnom Slovensku v Galante, konala v rámci festivalu netradičných psích športov Dogfest, historicky prvá oficiálna súťaž v dogdancingu podľa pravidiel Paws´n´music association. Nemohli sme teda chýbať, bola to naša prvá súťaž.

zenka03

Súťažili sme v divízii D v konkurencii šiestich tímov sme získali krásne 3.miesto! Pri tejto príležitosti sa konali aj postupové skúšky z dogdancingu hodnotené českými skúšajúcimi. Splnili sme postupové skúšky divízie C – Freestyle prvej úrovne a získali sme najlepšie hodnotenie – výborná.

O deň neskôr, druhého októbra sa na tejto akcii konala súťaž v Trickdoggingu - išlo o súťaž najlepších psích trikov. Hoci šlo o našu premiéru v psích trikoch, súťažili sme v kategórii profi teamov, v konkurencii piatich tímov sme s našim vystúpením získali v trickdoggingu 1.miesto!!

zenka04

Ako trefne poznamenali moderátori bavlnka Elinka je príkladom toho, že nielen pracovné plemená môžu byť úspešné v psích športoch. Prezentovali sme tak šikovnosť spoločenských plemien. Tieto naše úspechy nás veľmi tešia a sme radi, že sa oň s vami môžeme podeliť aj prostredníctvom tohto príspevku. Na záver už iba dodám, že budeme veľmi radi ak nás budú v netradičných psích športoch ako napríklad v tanci so psom, nasledovať aj ďalší členovia klubu so svojimi psíkmi. 

zenka03

Zenóbia Chromá