klub
členské osobné čísla
plemená v bks
chov
výstavy
klubové šampionáty
podmienky udelenia titulov
Junioršampióni BKS
Šampióni BKS
Grandšampióni BKS
Veteránšampióni BKS
klubové súťaže
top pes, sučka a CHS roka
archív výsledkov
pravidlá súťaže
bodové tabuľky
top člen BKS
ostatné...
logo

počet návštev

 

 
(c) by bks
POZVÁNKA NA ČLENSKÚ CHôDZU 2016
Pridané: 03/03/2016
Platnosť: 19/03/2013
Autor: predseda klubu BKS

Drahí ćlenovia,

v posledných dňoch Vám bola na váš e-mail doručená pozvánka na Členskú schôdzu 2016, ktorá sa bude konať po Klubovej výstave, v Horskom Hoteli Eva, Svätý Jur. Venujte prosím, tejto pozvánke zvýšenú pozornosť. Veríme, že sa vidíme v dobrej nálade a plnom eláne :o)

pozvánka na členskú schôdzu - na stiahnutie tu.
Ďakujeme :o), Váša predsedkyňa MVDr. Patrícia Danková a výbor klubu
***
UPOZORNENIE - PRIPÚŠŤACIE POVOLENIA
Pridané: 15/01/2016
Platnosť: neobmedzená
Autor: poradca chovu
Pokiaľ plánujete krytie, prosím, rešpektujte 30 dňovú lehotu pre vybavenie potrebných papierov, ktoré budete potrebovať zo strany klubu. Preto - žiadosti o pripúšťacie povolenie posielajte MESIAC PRED ! plánovaným krytím, aby ste ho do dňa krytia mali v rukách. V opačnom prípade Vám za zrýchlené konanie zo strany klubu bude účtovaný polatok 20,00 € za výnimku, resp. expresne vybavenú službu. Ďakujeme za pochopenie.
Ďakujeme :o)
***
VÝZVA PRE UHRADENIE ČLENSKÝCH POPLATKOV PRE ROK 2016 !!!
Pridané: 15/01/2016
Platnosť: neobmedzená
Autor: tajomník klubu
...so začiatkom nového roka pripomíname všetkým členom aj povinnosť uhradiť členský poplatok do 29.Februára 2016, inak budete musieť podľa rozhodnutia z ČS Sv.Jur 2015 platiť opäť aj zápisné.
Ďakujeme :o)
***
OZNAM Z F.C.I. - CACIBy Z MEDZINÁRODNÝCH VÝSTAV
Pridané: 07/04/2014
Platnosť: neobmedzená
Autor: UKK - Jozef Šuster
Sekretariát FCI nám oznámil, že s okamžitou platnosťou je možné na web stránke FCI nájsť zoznamy jedincov, ktorí získali čakateľstvá na medzinárodné šampionáty -  CACIB na výstavách pod záštitou FCI. V zozname sú výstavy, ktoré sa konali od 1.1.2009. Majitelia, resp. vystavovatelia, majú týmto možnosť sami si vytlačiť CACIB homologizujúci certifikát.
 
 
Prosím v mene FCI o informovanie Vašich členov, resp. vystavovateľov o tejto novinke.
 
Jozef Šuster
Ďakujeme :o)

***

PROSÍME VŠETKÝCH, KTORÍ CHCÚ ČOKOĽVEK PLATIŤ NA KLUBOVÝ ÚČET, ABY PLATBY REALIZOVALI VÝLUČNE ŠEKOVÝMI POUKÁŽKAMI NA POŠTE, ALEBO PREVODOM Z ÚČTU NA ÚČET, ALEBO INTERNETBANKINGOM A NIE VKLADOM NA ÚČET V BANKE, NAKOĽKO ZA TAKÝTO SPôSOM PLATBY KLUB ODVÁDZA BANKE ZBYTOČNE VYSOKÉ POPLATKY (2,-eur za každý takto prevedený vklad). POKIAĽ SA ROZHODNETE TAK ČI TAK VKLADAŤ POPLATKY PRIAMO NA ÚČET, VKLADAJTE O SPOMENUTÝ POPLATOK VIAC - TZN. +2,00 € INAK BUDE VAŠA PLATBA EVIDOVANÁ S NEDOPLATKOM !!

ĎAKUJEME ZA POROZUMENIE.

***

ODSTÚPENIE PREDSEDU KLUBU
Pridané: 21/09/2012
Platnosť: do odvolania na najbližšej Členskej schôdzi
Autor: Tajomníčka klubu
Predsedkyňa klubu, pani Mária Starovská v pondelok 1.10.2012 oficiálnym písomným listom tajomníčke klubu, odstúpila zo svojej funkcie predsedníčky, z vážnych zdravotných dôvodov. Svojim dočasným zastupovaním poverila pani Natáliu Špesovú, tejomníčku klubu, ktorá bude jej funkciu zastupovať až do najbližšej, v tomto prípade mimoriadnej členskej schôdze, ktorá sa bude konať popri aprílovej výstave 2013 vo Svätom Jure, kde členská schôdza rozhodne o predsedníctve v klube.
Výbor klubu týmto ďakuje pani Starovskej za zaujatie tejto pozície v naozaj ťažkých časoch nášho klubu a za pomoc v poslednom roku a prajeme aj za členskú radu skoré uzdravenie.
Admin klubovej stránky pekne prosí všetkých členov, ktorí posielajú nové "veci" pre uverejnenie na stránkach BKS mailom, aby do predmetu správy vpísali len "BKS"... prispejete tým k rýchlejšej práci s vašimi žiadosťami.
Ďakujem :o)

***

PRIPÚŠŤACIE POVOLENIA A VÝBER VHODNÉHO KRYCIEHO PSA
Pridané: 25/07/2012
Platnosť: neobmedzená
Autor: Poradca chovu

Vážení členovia. Poradca chovu, spolu s výborom klubu bol opäť postavený pred "hlavolam" ohľadom výberu krycích psov majiteľmi našich chovných sučiek. Je síce logickým faktom, že zrejme pes, ktorý má množstvo vynikajúcich výstavných ocenení je zrejme špičkovým psom. To však ešte neznamená, že z hľadiska genetiky alebo rodokmeňu (hoci rodokmeň nie je príbuzný), je práve len tento jediný pes ten pravý pre Vašu sučku a budúce šteniatka. To je jeden faktor. Druhým faktorom, ktorý musí klub nejako obmedziť je fakt, že chovateĺ sa musí aj zamyslieť nad tým, čo robí... aký bude mať pre chov našich plemien význam, keď sa narodí 70 šteniat zo 100 po tom istom otcovi ? Kam bude putovať náš chov ? Kam pôjdeme kryť potom tieto šteňatá, keď si nakoniec budú všetci príbuzní ? Na Slovensku máme mnoho krásnych psov, ktorí sú viac než štandardní a môžu Vám dať možno aj krajšie šteňatá, perspektívnejšie do chovu či na výstavy, než psi, ktorí svojimi momentálnymi výstavnými úspechmi bijú do očí. Zamyslite sa nad týmto rovnako, ako sa zamyslel výbor klubu. Zavádzame preto dve nové pravidlá do žiadostí o krytie (Pripúšťacie povolenie):

1. Málokedy sa stane, že si chovateľ zmyslí, že chce kryť suku až v deň, keď suka začne hárať. Chovateľ má väčšinou dopredu naplánované krytia a dobre vie, že budú na jar, či v lete alebo v zime daného roku. Preto vás Poradca chovu a výbor BKS vyzýva k zaužitiu nového pravidla, a to POSIELAŤ ŽIADOSTI O KRYTIE NA ZAČIATKU ROKA /napr. si to spojte s platením členského poplatku, alebo inou akciou BKS.../ Prečo ?

2. Pretože zavádzame pravidlo, že jeden krycí pes môže nakryť max. 30% plánovaných krytí. Môže sa vám teda stať, že vy budete chcieť toho psa, ale niekto iný "vás predbehne".

Klub sa týmto krokom zdanlivého obmedzenia niektorých krycích psov /ktoré ale nie je obmedzením !!!/ snaží udržať a hlavne rozšíriť chovnú základňu a zachovať "rôznorodosť krvi" našich plemien na Slovensku, aby sa nám nestalo, že zrazu nebudeme mať čo a kým kryť a kvôli tomu cestovať do zahraničia za mimo iného drahými krytiami. Na stránke druhej je aj možnosť dať šancu psom, ktorí nie sú toľko viditeľní napr. na výstavách a to z rôznych dôvodov...

Preto prosím, pri každom vašom rozhodovaní sa o vhodnom krycom psovi, je logické, že sa obrátite možno práve na vášho chovateľa, od ktorého napr. máte vašu sučku, alebo sa poradíte s kamarátmi na výstavách... verte však, že váš PORADCA CHOVU, zvolený členskou radou je v prvom rade osoba nestranná a má najväčší prehľad v krycích chovných psoch na Slovensku aj v okolí a teda je vždy pripravený Vám veľmi dobre poradiť pri správnom výbere krycieho páru... preto vás vyzývam, aby ste sa s každou otázkou ohľadom chovu, plánovaných krytiach či iných veciach ohľadom chovu vašich psov neváhali obrátiť práve na túto osobu.

Ďakujem :o)

***

 

!!! VÝZVA PRE ČLENOV KLUBU BKS !!!

Pridané: 01/2010
Platnosť: neobmedzená
Autor: Admin + výbor klubu BKS

 

 

zapojte sa do života klubu, prezentujte sa na klubovej stránke - je to aj Vaša reklama, náš spoločný chov a náš spoločný slovenský úspech. Všetky nápady, príspevky a vylepšenia pokojne posielajte na e-mail admina stránky:

vanda.plavinova@gmail.com

a zaručene ich uverejníme čím - skôr. Pomôžte aj vy životu v klube ;o)

***

POZOR NA PLATNÉ ČLENSTVO !!

Pridané: 01/2010
Platnosť: neobmedzená
Autor: Výbor klubu BKS

 

 

Vzhľadom na to, že mnohí naši členovia zaplatia členský poolatok len raz, získajú titul Klubový víťaz, poprípade zbonitujú svojho psíka a viac členstvo neobnovia, sa výbor rozhodol následovne:
- Na to, aby mohol pes získať titul klubový víťaz, musí byť jeho majiteľ členom Bichonklub Slovensko minimálne dva neprerušené roky. Nemusíte sa báť, riadnych členov toto opatrenie nijako neobmedzí, lebo titul Klubový víťaz je priznávaný až psom a sučkám vystavovaným v triede strednej, otvorenej a triede šampionov. Ak majiteľ vystavujúci v týchto triedach nie je členom 2 roky, má možnosť zaplatiť členské rok dopredu. To nebude od neho v nasledujúcom roku požadované.


MIMORIADNA BONITÁCIA

Pridané: 01/2010
Platnosť: neobmedzená
Autor: Výbor klubu BKS

 

 

Riadna bonitácia sa koná obyčajne popri KV a ŠV Bichonklubu Slovensko. Mimoriadna bonitácia je možná najskôr o 6 mesiacov od KV a ŠV a pre jej konanie sú platné tieto podmienky:

  • Minimálna doba podania písomnej žiadosti o mimoriadnu bonitáciu je 30 kalendárnych dní vopred, na adresu poradcu chovu MVDr. Patricie Dankovej
  • vyplatenie zvýšeného bonitačného poplatku - výnimky (viď cenník)
  • vyplatenie cestovného 2 člennej bonitačnej komisii (cestovné sa počíta podľa platného sadzobníka pre služobné cesty vlastným motorovým vozidlom)