klub
členské osobné čísla
plemená v bks
chov
výstavy
klubové šampionáty
podmienky udelenia titulov
Junioršampióni BKS
Šampióni BKS
Grandšampióni BKS
klubové súťaže
top pes, sučka a CHS roka
archív výsledkov
pravidlá súťaže
bodové tabuľky
top člen BKS
ostatné...
logo

počet návštev

 

 
(c) by bks

NAJKRAJŠÍ COTTON 2010

Tak a máme tu prvý príspevok do novej rubriky s názvom zaujalo nás...

Možno niektorí z vás už počuli o súťažiach a čestných tituloch „Najkrajší pes a sučka roka“... áno, veľa klubov organizuje takéto súťaže, do ktorých sa môže zahlásiť každý pes, či sučka daného plemena, ktorí spĺňajú isté požiadavky...
O čo v tejto súťaži ide? V rámci podpory zvýšenia účasti na výstavách, ktoré sú žiaľ čoraz nákladnejším koníčkom chovateľov psov, vyhlásil český tím „Cotonlandu“ prvé kolo súťaže Najkrajší Coton roku 2010. Ako už z názvu vyplýva, ide o súťaž krásy. Hodnotia sa výsledky získané na slovenských a českých výstavách, či už medzinárodných, národných, klubových alebo špeciálnych v rámci kalendárneho roku. Podmienkou je, aby bol pes alebo sučka vo vlastníctve českých, slovenských alebo poľských majiteľov a pochádzali zo slovenských alebo českých chovateľských staníc. Body sú prideľované nielen za dosiahnuté umiestnenie ale aj za počet porazených súperov.
Za zmienku ale v tomto prípade rozhodne stojí naozaj nádherný úspech členov Bichon Klubu Slovensko s ich psíkmi plemena Coton de Tuléar - Bavlnka, ktorí sa v konkurencii slovenských a českých psíkov rozhodne nestratili.
Prinášame vám skrátený výber výsledkov zhodnotených podľa výstav za rok 2010.
V prvom ročníku tejto súťaže si titul najkrajšia mladá sučka odniesla do slovenských Košíc Chita-Van-El známa ako Elinka, ktorá je v majetku slečny Zenóbie Chromej. Titul najkrajšia sučka získala slovenská rodáčka Eimi z Komárna. „Chalani“ sa tiež nenechali zahanbiť a titul najkrajší mladý pes získal česko-slovenský psík Eldarro momentálne bývajúci v Prahe a titul najkrajší pes si odniesol český pes Jaborano.

VÝSLEDKY 2010

Najkrajšia mladá fena: 1. Chita-Van-El Best of cotton (SR) Maj.Zenóbia Chromá
Najkrajšia fena: 1. Eimi Janus-Suzi (SR) Maj.Anna Harsányiová

Najkrajší mladý pes: 1. Eldarro from coton home (ČR) Maj.Rudolfa Kubíková
Najkrajší pes: 1. Jaborano Prátelé Jetynky (ČR) Maj.Tomáš Houdek

Všetkým majiteľom psíkov a sučiek, ktorí sa s nadšením venujú tomuto športu resp. hobby, ktorým výstavy psov nepochybne sú, prajeme veľa úspechov a veľa pekných chvíľ strávených nielen na výstaviskách.  :o)

 

Autor článku: Bc. Zenóbia Chromá